آخرین اخبار
روسیه قصد دارد با سبقت از چین، در جایگاه برترین تولیدکننده طلای جهان بایستد

تلاش روسیه برای سبقت از چین در تولید طلا

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایمیدرو، براساس اعلام وب سایت S&P Global روسیه در تلاش است با پشت سر گذاشتن چین در تولید فلز زرد در جایگاه نخست تولید طلای جهان بایستد. این در حالی است که روسیه به توسعه عملیات معدنکاری خود ادامه داده اما چین در حال کاهش آن است.
اشتراک گذاری
21 مهر 1400
906 بازدید
نویسنده : ابراهیم محقق
منبع : کالا خبر
کد مطلب : 53

روسیه طی ۲۰ سال اخیر، میزان تولید طلای خود را ۳ برابر کرده است. در بازه زمانی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ میلادی تولید فلز زرد در این کشور با میانگین رشد ۵.۵ درصد به ثبت رسید در حالی که رشد سالانه تولید جهانی این محصول تنها ۳ درصد بود.

همچنین میزان تولید جهانی طلا طی سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش یافت. سال گذشته میلادی تولید فلز زرد در چین نیز با ۳.۸ درصد افت نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی به ۳۶۸ تن کاهش یافت. با این حال تولید طلا در روسیه طی سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۰.۶ درصدی به ۳۳۱ تن رسید و ۹ درصد از مجموع تولید این فلز زرد در جهان را به خود اختصاص داد.

به عقیده موسسه مشاوره ای ژئو تکنولوژی اگر روسیه روند رشد تولید خود را ادامه دهد می تواند به زودی در دهه جاری، از چین سبقت گرفته و در جایگاه بزرگترین معدنکار طلای جهان قرار گیرد.

این موسسه مشاوره ای پیش بینی می کند روند رشد سالیانه تولید طلای روسیه در کوتاه مدت بین صفر تا ۲ درصد باشد. اما با راه اندازی و توسعه چندین پروژه بزرگ که در حال حاضر در مرحله سرمایه گذاری هستند پس از سال ۲۰۲۵ میلادی رشد تولید طلا در روسیه سرعت بیشتری خواهد داشت.

برخی منابع میزان تولید طلای این کشور را در سال۲۰۳۰ میلادی بین ۴۲۷ تا ۴۸۲ تن پیش بینی کرده اند. با این حال، تحلیلگران موسسه ژئوتکنولوژی چشم انداز تولید فلز زرد روسیه را در پایان دهه جاری میلادی ۵۵۰ تا ۶۰۰ تن برآورد کرده اند.

همچنین روسیه با ۷ هزار و ۵۰۰ تن ذخایر طلا پس از استرالیا در رتبه دوم دارندگان این فلز زرد در جهان قرار دارد.

نوشته های مشابه

ترس سرمایه گذاران در بازار نقره
در بازارهای جهانی قیمت نقره به زیر سطح ۲۲ دلار در هر اونس رسید و به پایین‌ترین سطح خود از ژوئن ۲۰۲۰ نزدیک شد

ترس سرمایه گذاران در بازار نقره

اطلاعیه مهم پلیس امنیت اقتصادی درباره بازار ارز
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری برنا، پلیس امنیت اقتصادی کشور در اطلاعیه‌ای مهم، انجام هرگونه معاملات فردایی ارز، سکه و طلا را برابر قانون ممنوع اعلام کرد.

اطلاعیه مهم پلیس امنیت اقتصادی درباره بازار ارز

تحلیل تکنیکال طلا چهارشنبه ۲۵ خرداد
به لحاظ تکینکال، حرکت نزولی قیمت طلا با کاهش مومنتوم روبرو شده و همین امر فلز زرد را به سمت ۱۸۲۰.۰۰ دلار سوق داد.

تحلیل تکنیکال طلا چهارشنبه ۲۵ خرداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.